Kolay Kredi Veren Bankalar 2018-2019 | Anında Kredi Fırsatı

0
1

En kolay kredi veren bankalar konusunu merak etmeyinimiz yoktur. Özellikle son faiz artışları neticesinde bankaların kredi verme iştahları çok fazla yok. Bunun nedeni ise enflasyon oranın çok yüksek olmasıdır. Bankalar, kredi verirken risk analizini doğru bir şekilde yapma konusunda biraz tedirgin davranıyor. Sonuçta verdikleri kredi karşılığında aldıkları faiz miktarı, enflasyon nedeniyle eriyebilir ve zarar etme durumları söz konusu olabilir. İşte bu nedenle, bankalar kredi verirken oldukça ince eleyip sıkı dokumaktadır.

Tam da bu noktada, bu şartlarda kolay kredi veren bankalar ile ilgili doğru yönlendirmeler oldukça önemlidir. Kolay krediler, anında krediler grubuna girmektedir. Yani, ilgili bankada hesabınız varsa banka, sizi tanıyorsa başvurmanız halinde 1 dakika içerisinde dahi kredi alabilmeniz mümkün hale gelebilmektedir. Kolay kredilere, internet veya SMS üzerinden hızlı bir şekilde başvuru yapabilirsiniz. Gelir belgesiz, kefilsiz ve evraksız bir şekilde kredini banka onaylayabilmektedir.

Bankacılık teknolojisi, son dönemde oldukça gelişti. Hızlı kredi başvuruları, bu nedenle oldukça önemli bir hal aldı. Banka nezdinde ödeme alışkanlığınız sağlıklıysa kredi başvurunuz 1 ile 5 dakika içerisinde onaylanacaktır. Yapmanız gereken bu hususta bankaların faiz oranlarını ve vade seçeneklerini incelemek olmalıdır.

Önemli uyarı: Kolay kredi veren bankalara başvuru yaparken çok hızlı karar almayınız. Tüm bankalara aynı anda başvuru yapmanızı ise önermiyoruz. Bu durum, kredi alma şansınızı azaltacaktır. Tek bir bankaya dahi yaptığınız başvurudan diğer bankalar da haberdar olabilmektedir. Bu nedenle, size en uygun kolay kredi veren bankayı tespit etmeniz ve sadece bu bankaya başvuru yapmanızı önermekteyiz. Eğer kredi alma şartları sağlamıyorsanız, zaten size hiç bir banka kredi vermeyecektir.

Anında kredi veren bankalar için başvurunuzu internet bankacılığı, mobil bankacılık ve SMS bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru yapacağınız bankanın önceden müşterisi olmanız ise kredi onay sürecini daha da hızlandıracaktır. Aksi takdirde, sizi en yakın şubeye yönlendirecektir.

Kolay ve anında kredi veren bankalar 2018

Kolay ve hızlı bir şekilde kredi alabileceğiniz bankaları aşağıda sizlere anlatacağım. Ancak yukarıda da ifade ettiğim gibi bu bankalardan birine kolay kredi başvurusu yapacaksanız, ilgili bankanın müşterisi olmanız gerekecektir. Bir de kolay kredi başvurusu yapmadan önce aşağıdaki şartları sağladığınızdan emin olunuz. Aksi takdirde, kredi başvurunuz onaylanmayacak ve kredi puanınız daha da düşecektir.

Kolay kredi veren bankalara başvuru yapmadan önce dikkate almanız gereken kriterler:

  • Kredi puanınız çok düşük olmamalıdır. Kredi puanınız en az 1.400 – 1.500 bandında veya daha yüksek olmalıdır.
  • Aylık düzenli geliriniz olmalıdır. Bankalar, SGK kayıtlarından resmi aylık düzenli gelirinizi görecektir. Eğer kira geliri vb. gelirleriniz varsa bu durumda, şubeden hızlı kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.
  • Kara listede veya icralık olmamanız gerekmektedir.

Eğer yukarıdaki şartları taşımıyorsanız, ne yazık ki hızlı kredi veren bankalara başvuru yapmayınız.

QNB FinansBank

Hızlı kredi onayı yapan bankalardan birisi QNB FinansBank’tır. Online kredi seçeneği sayesinde bu banka aracılığıyla hızlı kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bankaya ya da şubeye gitmeden hemen başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru için QNB FinansBank internet veya mobil şubesine giriş yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz. Faiz oranlarına ve vade seçeneklerine göz atacak olursak; vade süresi maksimum 36 ay olmakta, faiz oranları ise aylık %2,54 bandındadır. Yıllık kredi maliyeti ise %50’lere dayanmaktadır.

Bu banka aracılığıyla hızlı kredi başvurunuzu en fazla 35.000 TL için yapabilirsiniz. Eğer 35.000 TL üzeri kredi ihtiyacınız varsa QNB FinansBank şubesine gitmeniz gerekecektir. Kredi başvuru için mesai saatlerini beklemenize gerek yoktur. QNB Finansbank’ın sevdiği, borcuna sadık müşterilerinden birisiyseniz, hafta sonunda dahi kredi başvurunuz hemen onaylanacak ve paranız hesabınıza yatırılacaktır.

Aktifbank

Anında kredi veren bankalar arasında bulunan Aktifbank, hızlı ve kolay kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. Faiz oranları ise aylık %2,89 bandında olup QNB Finansbank’dan biraz daha yüksektir. En fazla 36 ay vade imkanı bulunmaktadır. Kredi üst limiti ise 30.000 TL’dir. Kredi puanınız çok düşük değilse rahatlıkla bu bankadan hızlı kredi kullanabilirsiniz. Bu bankaya başvuru yapmanız durumunda hızlı bir şekilde PTT şubesinden kredinizi temin edebilirsiniz. Kredi ödemelerinizi yani taksitlerinizi de yine PTT şubesi üzerinden yapabilirsiniz.

Başvuru yapabilmek için Aktifbank’ın internet sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Başvuru yaptıktan sonra Aktifbank, size bir kart gönderecektir. Bu kart ile beraber gerekli işlemlerinizi de rahatlıkla yapabilirsiniz.

Odeabank

Odeabank da hemen kredi veren bankalar arasındaki yerini korumaktadır. 36 ay vadeli hızlı kredi seçeneğini değerlendirmek istiyorsanız, SMS üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Faiz oranları ise oldukça yüksektir. Aylık faiz oranı %3,25’tir. 10.000 TL’ye kadar hızlı kredi başvurunuzu, internet veya mobil bankacılık üzerinden yapabilmeniz mümkündür.

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB)

Çok acil nakit ihtiyacınız varsa hemen TEB internet sitesinden başvurunuzu hemen yapabilir ve sonucunuzu 3 dakika içerisinde öğrenebilirsiniz. TEB müşterisi iseniz kredi başvurunuzun daha hızlı sonuçlanacağını söyleyebiliriz. Eğer değilseniz, kredi sonucunuzu öğrendikten sonra en yakın TEB şubesine gitmeniz gerekecektir.

TEB hızlı kredi için belirlenen vade süresi 36 aydır. Aylık faiz oranı %2,79’dur. 30.000 TL’ye kadar TEB hızlı kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank

Akbank müşterisi iseniz ve borç ödeme alışkanlığınız gayet iyi durumdaysa, hemen Akbank Direkt Kredi başvurusunda bulunarak 30.000 TL’ye kadar kredi kullanabilirsiniz. Akbank müşterisi olduğunuz için belgesiz, kefilsiz, imzasız bir şekilde anında kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Ancak bu elektronik sözleşme imzalamayacağınız anlamına gelmiyor. İnternet veya mobil üzerinden yapacağınız mutlaka sözleşmeler, uyarılar ve benzeri evraklar karşınıza çıkacaktır. Ancak bunlar elektronik olarak karşınıza çıkacaktır.

7 gün 24 saat bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Aylık faiz oranı ise %3,05 bandındadır. Maksimum vade süresi, 36 ay olabilmektedir. Akbank Direkt Mobil girişi yaptıktan sonra saniyeler içerisinde krediniz, banka hesabınızda olacaktır.

Anında kredi veren bankalar konusunda önemli tavsiyeler

Yukarıda belli başlı bazı bankaları size anlatmaya çalıştım. Bu konuda üzerimize düşeni yaptık. Ancak daha ifade etmemiz gerekenler bitmedi. Hızlı kredi veren bankalara tek bir tuşla yerinizden kalmadan başvuru yapabilmek mümkün. Bu durum, bankaların riskini arttırdığı için anında kredi faiz oranları da biraz yüksek olabilmektedir. Ancak normal kredi faiz oranları ile arasında uçurum yoktur. Sadece biraz fazla yüksek olduğunu söyleyebilirim. Bu nedenle, aceleniz yoksa anında kredi başvurusunda bulunmak yerine ilgili banka şubelerine giderek koşulları ve şartları daha iyi öğrenerek başvuru yapmanızı tavsiye ederim.

Bazı bankalar, kendi müşterilerine özel aylık kredi faiz oranı teklifi yapabilmektedir. Bu nedenle, aciliyetiniz yoksa bu kredi türü yerine şubeye giderek gerekli işlemleri yapmanızı öneririm. Ancak aciliyetiniz varsa ve ilgili bankanın müşterisi iseniz hemen kredi başvurusunda bulunarak kredi tutarınızı hesabınızda görebilirsiniz.

Kredi puanı düşük olanların anında kredi ya da hemen kredi çekebilmesi mümkün değildir. Kredi puanı az olanlar, şubeye dahi gitseler, kredi başvuruları şu ekonomik krizde kabul edilmeyecektir. Bunu bilmenizde de fayda var, diye düşünüyorum.

Kolay kredi veren bankalar tablosu

Kolay kredi veren bankalar 2018-2019 listesiFaiz Oranları
FinansBank (En uygunu)%2,54
AktifBank%2,89
OdeaBank%3,25
TEB%2,79
AkBank% 3,05

 

Kolay Kredi Veren Bankalar 2018-2019 | Anında Kredi Fırsatı
5 (100%) 1 vote

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here