Flaş Gelişme: Tether Şirketi Milyonlarca USDT Yaktı

0
3

Son haftaların en önemli gündem maddesi Tether yine çok konuşulacak bir karar aldı.

Tether token’larını basan Tether Limited şirketi 500 milyon USDT’yi dolaşımdan çıkardı.

Blockchain verileri bugün erken saatlerde şirketin 500 milyon USDT’yi token’ın hazine adresinden başka bir adrese (Tether web sitesine göre bu adres resmi USDT basım adresi) transfer ettiğini ortaya çıkardı.

İşlemin onaylanmasının hemen ardından basım adresi token’ları yürürlükten kaldırdı. Daha açık bir ifadeyle adres token’ları dolaşımdan kaldırmanın (hazinedeki token’lar dolaşımdaki token’lara dahil edilmiyor) dışında token’ları imha etti, sonsuzluğa uğurladı.

Coin Türk okurlarına bu ay Tether’ın sabit olması gereken fiyatının çakıldığını aktarmıştık. Bunun sebebi ay başından beri token sahiplerinin 800 milyon USDT’yi paraya çevirmesiydi. Bunun ardından yaklaşık 1 milyar token hazinede bekliyordu, chain üzeri ancak dolaşım dışı olacak şekilde. Şu sıralar hazinede yaklaşık 467 milyon USDT bulunuyor.

Günün ilerleyen saatlerinde Tether şirketinden token’ların imha edilmesiyle ilgili şu açıklama yapıldı:

Geçtiğimiz hafta boyunca Tether önemli miktarda USDT’yi geri satın aldı. Bu doğrultuda Tether, Tether hazine cüzdanından 500 milyon USDT’yi imha edecek ve cüzdanda kalan yaklaşık 466 milyon token’ı, gelecekte yapılacak USDT basımlarında kullanılmak üzere tutacak.

Kavramsal olarak Tether basım ve geri alım süreci Tether whitepaper’ında tarif ediliyor ve süreç OMNI Blockchain’indeki Tether hazine hesabından izlenebilir.

Bu karara piyasanın vereceği tepki merakla bekleniyor. Tether’ın itibari gün geçtikçe daha fazla sorgulanıyor ve yatırımcıların kripto paraya güveni azalıyor.

Flaş Gelişme: Tether Şirketi Milyonlarca USDT Yaktı
Rate this post

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here