Bitcoin’de ‘halving’ olayı FOMO yaratacak, fiyat 100,000’in ötesine taşınacak

0
1

Bitcoin Talk Radio’nun kurucusu Jim Blasko, Bitcoin’de halving olarak adlandırılan blok ödüllerinin yarıya düşürülmesi olayının FOMO (fırsatı kaçırma korkusu) yaratacağını, fiyatın 100,000 doların ötesine taşınacağını öne sürdü.

Finans haberleri ve hizmetleri şirketi TheStreet, Bitcoin ve kripto parabirimlerine ilişkin fiyat tahminleri almak üzere kripto para sektöründen beş etkili isme başvurdu.

Bu isimlerden biri olan Bitcoin Talk Radio’nun kurucusu Jim Blasko’ya göre Bitcoin fiyatı 2020’nin sonuna doğru ya da 2021’in ilk çeyreğinde 100,000 – 200,000 dolar arasında bir yerde olacak. Blasko, fiyat tahmininde Bitcoin ağında madencilik ödüllerinin yarıya düşme sürecini temel aldı.

Blasko, ‘halving’ olarak adlandırılan Bitcoin madencilik ödüllerinin mevcut 12.5 BTC’den 6.25 BTC’ye düşmesi olayının yatırımcılara fırsatı kaçırma korkusu (FOMO) yaşatacağı görüşünde. Blasko’ya göre bu kripto para yatırımcılarına ve madencilere, Bitcoin’in arzının sınırlı olduğunu hatırlatıyor.

Bir başka isim Kasım 2012’yi örnek gösterdi

Oyun topluluğunun kripto paraları kullanmasını kolaylaştırmayı hedefleyen bir platform olan eBoost’un kurucusu Marshall Long ise 2012 yılının Kasım ayında Bitcoin madencilik ödüllerinin 50 BTC’den 25 BTC’ye düşmesi sürecine dikkat çekti.

Long, bu sürecin Bitcoin fiyatını 2011’deki 30 dolarlık seviyeden 40 kat daha yükseğe, 1,200 dolara taşıdığını belirtti. Long, Bitcoin’in fiyat artışına katkıda bulunabilecek diğer olası faktörlerden de bahsetti ve kripto para düzenlemeleriyle ilgili daha fazla netliğin de giderek Bitcoin’in fiyatını yukarı çekeceğini ifade etti.

Öte yandan Long, mevcut cüzdanların sayısının 30 milyona ulaşmasından dolayı kripto para adaptasyonunun yıllar içinde önemli ölçüde arttığına inanıyor. Long, son durumu 2016’daki 9 milyon cüzdanla karşılaştırarak çarpıcı bir gerçeği gözler önüne serdi. Sözlerinin devamında daha fazla insanın Bitcoin’in farkında olması ve kullanmaya başlaması halinde fiyatının artacağını kaydetti.

Bitcoin’de ‘halving’ olayı FOMO yaratacak, fiyat 100,000’in ötesine taşınacak
Rate this post

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here